Заява про відвід судді… районний суд м. …
Суддя Яким-ко Л.Г.
№ справи:
 …
___________позивач
Заява
про відвід судді Яким-ко Л.Г.
У  провадженні … районного суду м. … знаходиться справа № … за цивільним позовом про усунення перешкод в користуванні прибудинковою та дворовою територіями та знесення самочинного будівництва.
З самого початку,  в процесі подання позову у позивача виникли сумніви у неупередженості судді, що відповідно до ст. 20 ЦПКУ є підставою для заяви про відвід судді.
Зазначені сумніви були спричинені неправомірною ухвалою судді Яким-ко  Л.Г. (далі – суддя) від 22.11.2010 р., де стверджувалося, що позовна заява аж ніяк не  відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України. Після усунення недоліків була надана інша позовна заява, де зауваження судді були прийняті до уваги. Але  суддя не мала  наміру приймати позовну заяву до впровадження, і 1 грудня 2010 р. вона винесла другу неправомірну ухвалу про визнання позовної заяви  неподаною та поверненою позивачу. Дії судді. з  безпідставного неприйняття позовної заяви на початковому етапі може бути пов’язано лише однією причиною – стійким бажанням затягування справи в інтересах відповідача.
До Апеляційного Суду … області була подана апеляційна скарга з вимогою скасувати ухвалу судді від 01.12.2010 р., а мою позовну заяву повернути до … районного суду м. … для розгляду в іншому складі. Апеляційний Суд … області ухвалою від 19.01.2011 р. задовольнив мою апеляційну скаргу. При цьому колегія судів судової палати у цивільних справах зазначила, що висновок судді зроблений з порушенням норм процесуального права, моя позовна заява дійсно містила всі необхідні дані та документи, які підтверджували їх вимоги, відсутність доказів на підтвердження позовних вимог не була  підставою для визнання непозовної заяви неподаною, а суддя необґрунтовано визнала мою позовну заяву  неподаною.  
Тобто постановляючи зазначені неправомірні ухвали від 22.11.2010 р. та 01.12.2010 р., суддя свідомо відмовила мені у відкритті провадження у справі,  чим порушила вимоги ст. 119 та 122 ЦПК України. 
Втім по поверненню до суду першої інстанції моя позовна заява знову повернулася до судді! Незважаючи на те, що моя Апеляційна скарга була задоволена у повному обсязі (а не частково), а в ухвалі апеляційного суду було зазначено, що ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню з передачею питання про відкриття провадження у справі на новий розгляд. Стійке бажання судді не передавати цю справу комусь іншому, а будь-що лишити її у себе  лише  підкреслює її упередженість і зацікавленість у вирішенні справи на користь відповідача. 

               Крім того, суддя взагалі систематично відмовляє у задоволенні моїх 
обґрунтованих клопотань (чітко вбачається упереджене ставлення до мене) 
про забезпечення позову. Зазначене вище безперечно свідчить про порушення 
даним суддею своїх обов’язків, визначених у ст. 55 Закону України "Про судоустрій
 і статус суддів» (об'єктивно,  безсторонньо,  неупереджено,  незалежно  та  справедливо
 здійснювати правосуддя). Незаконне штучностворене суддею обмеження моїх прав, 
упереджене ставлення під час подання позовної заяви свідчить про те, що суддя 
намагається будь-що затягти час, і це їй вдалося. З листопада 2010 року до сього 
дня незаконний об’єкт споруди торгівлі (незаконність якого підтверджується 
протестом прокурора м. … від 01.02.2011 р. на рішення міськради м. … № 131/50 
щодо незаконного виділення земельної ділянки під будівництво торговельної споруди 
на прибудинковій території буд. № …)  жваво добудовується, в той час, як позивач 
майже півроку змагається не з відповідачем, а з суддею, яка своїм поводженням затягує
 справу, щоб дати можливість відповідачеві  ввести свій незаконний об’єкт в 
експлуатацію. 

Зазначені дії та бездіяльність судді не можна пояснити інакше, як упередженістю. Наведене дає мені підстави вважати, що суддя має особисту зацікавленість у цій справі.
На підставі викладеного й у відповідності до п. 2 ст. 20, ст. 24 ЦПК України
Прошу:
 

1. Відвести суддю Яким-ко  Л.Г.  від розгляду справи № ...   за моїм позовом до М-ова про усунення перешкод у користуванні дворовою та прибудинковою територіями та знесення самочинного будівництва.
2. Передати справу іншому судді … районного суду м. … для повного, об’єктивного та всебічного розгляду.


«___»_________2011 р.                        

Немає коментарів:

Дописати коментар